Centrum zdrowego żywienia

ul. Szpaków 21, Ruda Śląska +48 884-888-329

Baza wiedzy z zakresu dietetyki

Jabłka

W dobie kiedy zróżnicowane owoce zagraniczne opanowały polskie markety coraz częściej zapominamy o produktach rodzimych. Do grupy owoców o malejącej popularności niewątpliwie należą jabłka. W Polsce uprawiamy wiele gatunków tego owocu a poszczególne gatunki mocno różnią się od siebie smakiem.
czytaj cały artykuł

Ile wody powinniśmy wypijać?

Ilość wody którą codziennie wypijamy ma wpływ nie tylko na uczucie pragnienia ale także na nasze zdrowie i kondycję fizyczną.
czytaj cały artykuł

Kreatyna najlepiej przebadany suplement dla sportowców czy warto spożywać?

Co to jest kreatyna (podstawowe informacje)? Czy stosowanie kreatyny jest bezpieczne dla zdrowia? Czy kreatyna działa na każdego? Czy warto stosować fazę ładowania? Jak zmaksymalizować działanie kreatyny? Jaka forma kreatyny jest najlepsza?
czytaj cały artykuł

Czystek. Czy warto spożywać?

Czy czystek jest tak wartościową rośliną jak twierdzą jego producenci? Czy faktycznie ta roślina to kamień filozoficzny? A może bujda mająca na celu zamieniać w złoto konta producentów?
czytaj cały artykuł

Świąteczne kilogramy

Przybrałeś na wadze w święta? Dlaczego tyjemy aż tyle w ciągu 2 dni? Czy dodatkowe kilogramy są powodem do paniki? Jak uniknąć problemu przyrostu wagi?
czytaj cały artykuł

Termogeniki „ popularne środki mające przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej”.

Termogeniki „ popularne środki mające przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej”. Czy warto wydać na nie pieniądze? Czy w ogóle działają? Jakich efektów możemy się spodziewać? Jakie „magiczne” składniki zawierają?
czytaj cały artykuł

Zapotrzebowanie na białko

Ile białka tak naprawdę potrzebujemy? Do czego jest nam potrzebne? Czy zalecenia producentów suplementów mają jakikolwiek sens? Czy faktycznie dieta nie jest w stanie zapewnić zapotrzebowania na białko u osób aktywnych fizycznie? Na wszystkie powyższe pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
czytaj cały artykuł

Dlaczego spożywanie kwasu foliowego przed i w trakcie ciąży jest ważne?

Kwas foliowy jest jednym z niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego rozwoju dziecka to on odpowiada za prawidłowy rozwój komórek nerwowych, układu nerwowego, mózgu i rdzenia kręgowego. Ponieważ komórki te powstają już w pierwszych tygodniach ciąży...
czytaj cały artykuł

Copyright © Dietetyczna Pasja 2015 | Wszelkie prawa zastrzeżone